Orlované budou za nemocnici opět demonstrovat

Příjemnou neděli,

orlované připravují další demonstraci za svou nemocnici. Budeme tak reagovat na neutěšenou situaci kolem naší nemocnice, které důsledkem „optimalizace zdravotní péče v Moravskoslezském kreji“ reálně hrozí, že příjde o lůžkovou část, která se bude stěhovat do okolních nemocnic.

Reagujme tak i na nevyváženou pracovní skupinu, která měla toto stanovisko Kraje zhodnotit.

Na událost s podrobnými informacemi, kde jsou i odjezdy autobusů naleznete kliknutím na odkaz.

Dopis prezidentu republiky ke neutěšené situaci orlovské nemocnice

Vedení města Orlové v čele se starostou Miroslavem Chlubnou zaslalo prezidentu republiky Miloši Zemanovi, předsedovi vlády České republiky Andreji Babišovi, ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi a hejtmanu Moravskoslezského kraje Ivu Vondrákovi dopis  k neutěšené situaci kolem orlovské nemocnice.

Pokračovat ve čtení „Dopis prezidentu republiky ke neutěšené situaci orlovské nemocnice“

První zastupitelstvo nového vedení města Orlová

První komentář se bude zabývat prvním zastupitelstvem a prvními kroky ve funkci prvního radního.

První zastupitelstvo proběhlo přesně podle dohody a i podle toho, co jsme očekávali. První část zastupitelstva vedl dosluhující starosta pan Ing. Tomáš Kuča, a to až do zvolení nového starosty. Byl zde jediný zádrhel, kdy lidé z hnutí ANO při navržení jejich člena do návrhové komise, toto odmítli s poznámkou zhruba v tomto znění: „nás do toho netahejte a udělejte si to sami.“ Na to skvěle reagoval pan docent Kafka a svým komentářem situaci nejenom uklidnil, ale dotyčného přesvědčil, aby se nechal do návrhové komise zvolit.

Pokračovat ve čtení „První zastupitelstvo nového vedení města Orlová“

Koalice pro Orlovou vytvořena

Příjemný den přátelé,

jak už jste se dočetli na našich facebookových stránkách. Podařilo se nám sestavit koalici, která povede Orlovou další 4 roky. Naší prioritou bylo sestavit takový kolektiv, který bude pevný, silný, který bude hlavně transparentní a férový a bude plnit programové priority, které jsou pro Orlovou zcela zásadní.

Koalici tedy budou tvořit tyto subjekty: koalice NEZávislých pro Orlovou a ZMĚNY pro lidi – Orlová, KSČM Orlová, hnutí Volím Orlovou, SPD Orlová a SPO Orlová.

Aktuálně pracujeme na programovém prohlášení, které zveřejníme ihned, jakmile to bude možné. Budeme dále pracovat na záchraně orlovské nemocnice, orlovské lidušky i dalších prioritách, které jsou pro Orlovany klíčové.

Rádi bychom Vám ještě jednou poděkovali za projevenou důvěru u voleb a věříme, že se nám společně podaří vést naše krásné město k lepším zítřkům. Společnými silami.

Děkujeme !

Vážení spoluobčané!

chtěli bychom Vám  celého srdce poděkovat za Vaši důvěru, kterou jste nám projevili v letošních komunálních volbách do orlovského zastupitelstva.

Upřímně, takovou podporu jsme nečekali  a o to více si ji vážíme!  16,96% hlasů je krásné číslo a 6 mandátů k tomu rovněž. Nyní máme před sebou velký kus práce a čekají nás vyjednávání, abychom co nejdříve mohli sestavit funkční a stabilní koalici, které povede Orlovou další 4 roky.

Ještě jednou velké díky!

Více informací přineseme později.

Děkujeme za den s Vámi

V sobotu 22. září se uskutečnil na prostranství „U Moravy“ náš předvolební meeting s občany., kde jste s námi mohli nejen debatovat o našem programu, vašich představách kam by se měla Orlová po další 4 roky ubírat, ale také se skvěle pobavit a zasoutěžit si.

Doufáme, že se Vám program líbil. Závěrem přidáváme pár fotografií. Pokud máte také nějaké fotografie z víkendu a chtěli byste se o ně s námi podělit. Určitě nám je můžete zaslat na adresu: nezavislazmena@gmail.com

Pokračovat ve čtení „Děkujeme za den s Vámi“

Mimořádné zastupitelstvo k rybníku Kozí Becírk

Dnešní komentář nebude jen k mimořádnému zastupitelstvu, ale i k veřejnému projednávání bezdoplatkových zón a také se dotkne plynových kotelen.

První ve výčtu věcí se projednávaly bezdoplatkové zóny. Jsme napadáni, že je to předvolební kampaň. Dovolím si tady konstatovat fakta. V říjnu loňského roku oslovila paní zastupitelka Ing. Šromková radní a zastupitele města, jestli by nebylo vhodné vyhlásit v Orlové bezdoplatkové zóny. Tlak na radu byl stupňován až k interpelaci, ke které se rada města postavila zády. Rada města odmítla spustit jednání o bezdoplatkových zónách, že nejsou v Orlové potřeba. Jiného názoru byl pan starosta a zcela proti nebyl ani pan Hrdina.

Pokračovat ve čtení „Mimořádné zastupitelstvo k rybníku Kozí Becírk“

Hledání pravdy

Pravda či lež? ANO, či NE? To jsou otázky, které se poslední dobou v Orlové stále více objevují a to nejen kolem orlovské základní umělecké školy, ale už i kolem orlovské nemocnice. A jak řekla moje kolegyně – bylo by to na diplomovou práci na téma: Morálka v politice, aneb jak a kde hledat pravdu.

Pokračovat ve čtení „Hledání pravdy“

Mimořádné zastupitelstvo k náměstí a nemocnici Orlová

K tomuto komentáři mimořádného zastupitelstva k Humanizaci náměstí a hlavně k nemocnici v Orlové jsem potřeboval malý odstup. Byl jsem tak naštvaný na některé kolegy zastupitele, že by byl komentář čitelný až po desáté hodině a jen pro plnoleté.

Prvním bodem jednání byla Humanizace náměstí, jak budeme postupovat dál. Firma odmítá dodělat to, co započala, za ty peníze, díky kterým zvítězila ve výběrovém řízení a chce 58 milionů navíc.

Pokračovat ve čtení „Mimořádné zastupitelstvo k náměstí a nemocnici Orlová“